fa-IRen-UStr-TR
شنبه, 29 دی,1397
Menu
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان در دیدار با سفیر اتریش در ایران گفت :  سرمایه گذاران خارجی از مشوق های ویژه سرمایه گذاری برخوردار می شوند  .

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان در دیدار با سفیر اتریش در ایران گفت : سرمایه گذاران خارجی از مشوق های ویژه سرمایه گذاری برخوردار می شوند .

نویسنده: SuperUser Account/ﺳﻪشنبه, 25 اردیبهشت,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سفیر و رایزن بازرگانی اتریش در ایران با تجار و فعالان اقتصادی استان اردبیل دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این دیدار دکتر مظفری نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان  ، ضمن خرسندی از حضور سفیر و رایزن بازرگانی اتریش در ایران ، برای توسعه روابط تجاری و سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل افزود : با توجه به وجود کانون چشمه های آبگرم معدنی در شهرستانهای استان با قابلیت  درمان انواع بیماری ها  جهت آموزش آبدرمانی و توریسم درمانی  ، نیروگاه زمین گرمایی در مشگین شهر با مهیا بودن زیرساخت های انژی گرمایی و همچنین  مناطق بکر گردشگری در استان جهت سرمایه گذاری در بخش توریسم و گردشگری  از جمله مناطق قابل سرمایه گذاری در این منطقه  می باشد که در صورت حضور سرمایه گذاران اتریشی در استان اردبیل از مشوق های ویژه سرمایه گذاری نیز برخوردار خواهند شد .

در ادامه این دیدار بسته ها و کلیپ هایی در ارتباط با زمینه ها وپتانسیل های سرمایه گذاری در استان  وهم چنین طرح های مطالعاتی و پیش امکان سنجی شده واولویت دار در راستای شناساندن ظرفیت های سرمایه گذاری در مناطق مختلف استان به سفیر و رایزن بازرگانی اتریش تحویل گردید .

سفیر اتریش در ایران نیز پیشنهاد مقام های استان اردبیل برای همکاری دوجانبه با اتریش در زمینه سرمایه گذاری در ساخت مراکز بیمارستانی؛ آموزش و آب درمانی پزشکی را مثبت ارزیابی کرد و گفت:دانشمندان و متخصصان ما تلاش های گسترده ای را جهت بهره گیری مناسب از آب درمانی و درمان بیماری ها انجام داده بطوری که با وجود آب های معدنی دیگر نیازی به مراکز بیمارستانی نخواهیم داشت.
استفان شولتز با اشاره به تجارب ارزشمند اتریش در زمینه انرژی های تجدید پذیر و اینکه صنعت و اقتصاد این کشور در جهان به عنوان سبز شناخته شده است یاد آوری کرد: اتریش فاقد هرگونه منابع فسیلی است و امتیاز و برتری آن وجود نیروی انسانی خلاق و ماهر است

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین مجموعه های سازنده مراکز آب درمانی؛ کشور اتریش است اظهار کرد: در زمان حاضر درحال ساخت 6  بیمارستان در ردیف بیمارستان های نسل پنجم در ایران هستیم.
سفیر اتریش اضافه کرد: سرمایه گذاران اتریشی با فراهم شدن مقدمات کار تمایل فراوانی برای مشارکت در طرح های سیاحتی این استان خواهند داشت.

خاطر نشان می شود سفیر اتریش در ایران ضمن حضور در استانداری اردبیل با معاونان هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و عمرانی استاندار اردبیل نیز دیدار کرد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل در این نشست گفت :  استان اردبیل از لحاظ تاریخی و گردشگری جز پنج استان برتر کشور است و از سرمایه گذاران بخش خصوصی اتریش برای مشارکت در اجرای طرح های مختلف با آغوش باز استقبال می کند.
 دکتر حسین زاده  افزود: استان اردبیل از تجارب ارزشمند کشور اتریش در زمینه گردشگری ، انرژی های نو و تجدیدپذیر و در حوزه پزشکی و آب درمانی بهره مند می شود.
وی اضافه کرد: زمینه همکاری بسیار فراوان در بخش های معدن ،صنعت ، تبادلات علمی و فناوری و صنایع دستی بین اتریش و اردبیل وجود دارد و در طرح نیروگاه زمین گرمایی شهرستان مشگین شهر می توانیم از تجارب دانشمندان اتریش در تکمیل این نیروگاه و نیز ایجاد مراکز دیگر تولید انرژی های پاک و تجدیدپذیر استفاده کنیم.
مهندس ندایی ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز ضمن دعوت از  سرمایه گذاران اتریشی برای ساخت کارخانه های تولید تجهیزات گردشگری در استان افزود: برای ساخت مراکز گردشگری و به خصوص در زمینه تله اسکی و تله سیژ و  آموزش پزشکان در زمینه آب درمانی امضای تفاهم نامه با سفیر اتریش در ایران اعلام آمادگی می کنیم.

Print

تعداد نمایش ها (398)/نظرات (0)

x
دی ان ان