fa-IRen-UStr-TR
دوشنبه, 07 مهر,1399
Menu

جزئیات مطلب

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل عملکرد 7 ماهه معاونت اقتصادی را تشریح شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل عملکرد 7 ماهه معاونت اقتصادی را تشریح شد.

نویسنده: SuperUser Account/دوشنبه, 28 آبان,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی مشتمل بر سه حوزه سرمایه گذاری ، مطالعه و تحلیل سیاست های پولی و مالی و مطالعات اقتصادی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، دکتر مظفری گفت : در راستای تسهیل و تسریع روند و فرآیند سرمایه گذاری ، سامانه الکترونیکی  پنجره واحد سرمایه گذاری بطور رسمی از ابتدای سال 97 راه اندازی شده  که تمامی طرح های ارجاعی به مرکز از طریق سامانه ثبت و مورد پیگیری قرار می گیرد و هم اکنون از طریق آدرس investinardabil.ir قابل دسترسی است .

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان افزود :در7ماهه نخست سال جاری63جلسه با 116 مصوبه درمرکزخدمات سرمایه گذاری تشکیل گردیده که از85طرح ثبت شده درسامانه پنجره واحدسرمایه گذاری مشکل متقاضیان سرمایه گذاری 45طرح بصورت کامل رفع شده،و مابقی نیز مورد پیگیری می باشد .

وی بیان داشت : بازبینی و ویرایش فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری (کاهش زمان و فرآیند صدور مجوز) ، تدوین و چاپ کتاب های راهنمای فرآیندصدور مجوز سرمایه گذاری در دستگاههای اجرایی و راهنمای سرمایه گذاری (سال 1396)، تهیه کلیپ های قابلیت ها ، اولویت ها و مشوق های سرمایه گذاری در استان به 4 زبان فارسی ، آذری ، انگلیسی و ترکی استانبولی ، به روز رسانی قابلیت ها و مزیت های سرمایه گذاری استان با ترجمه انگلیسی ، نصب بنرهای تبلیغاتی معرفی مرکز در بیلبورد های شهر ، تهیه خلاصه دو صفحه ای 23 طرح منتخب اولویت دار استان ( 9 طرح گردشگری ، 6 طرح صنعتی و 8 طرح کشاورزی ) به زبان های فارسی و انگلیسی ،  به روزرسانی 163 طرح پیش امکان سنجی شده وترجمه اطلاعات 92 طرح پیش امکان سنجی شده( 40 طرح گردشگری، 40 طرح کشاورزی و 12 طرح صنعتی ) به زبان انگلیسی و نیز بارگذاری و به روز رسانی مشوق های سرمایه گذاری خارجی، تدوین بروشورهای «اردبیل در یک نگاه » و «مشوق های سرمایه گذاری خارجی» به 4زبان ،  بازدید از 4 طرح سرمایه گذاری خارجی ، ازاهم اقدامات مرکزخدمات سرمایه گذاری درهفت ماهه نخست سال جاری می باشد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان  ادامه داد : از ابتدای سال جاری تا کنون 4 مورد جلسه با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران خارجی برگزار و اطلاعات مربوط به سرمایه گذاران خارجی جهت اخذ مجوز سرمایه گذاری در سامانه پنجره واحد سازمان سرمایه گذاری خارجی بارگذاری  شده است .

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان عنوان کرد : تهیه کتاب «گزارش اقتصادی از وضعیت شاخص‌های اقتصادی استان در سال 1396» ازجمله عملکردهای شاخص حوزه مطالعه و تحلیل سیاست‌های پولی و مالی بوده است .

دکتر مظفری افزود : تهیه 19 مورد از گزارشات اقتصادی حسب نیاز و بر اساس اهمیت موضوع از جمله اقدامات دیگراین حوزه بوده که بر این اساس در هفت ‌ماهه اول سال تعداد 11 مورد پیشنهادات کارشناسی حسب مورد به مراجع مربوطه ارسال گردیده که از مهم‌ترین آن‌هامی‌توان به مواردی از قبیل لزوم تعیین جایزه مالیاتی برای گزارش فرار مالیاتی به دستگاه مالیاتی، توسعه اوراق تسویه خزانه به تهاتر پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی با طلبکاران دولت، لزوم تهیه نقشه راه سرمایه‌گذاری در استان، اصلاح ساختار و رویکرد ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، راهکارهای افزایش درآمد عمومی دولت، پیشنهادات در خصوص تحقق شعار سال تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی» و پیشنهاداتی در خصوص مدیریت بازار ارز اشاره داشت.

وی تصریح کرد :  تدوین گزارشات خبری در خصوص موضوعات اقتصادی مرتبط با وزارت متبوع از جمله عملکرد قابل ذکر بوده که در هفت ماهه اول سال به تعداد 11 مورد تدوین گردیده است. در تهیه گزارشات خبری سعی بر پرهیز از پرداختن به موضوعات کلیشه‌ای و درعین‌حال ارتقاء پایه علمی و کارشناسی گزارش مدنظرمی‌باشد. همچنین 12 مورد اینفوگرافی با موضوعات شاخص‌های اقتصادی تهیه و در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است و جلسه برای تعیین تکلیف بدهکاران ارزی استان انجام و اطلاعات مربوط به آنها به همراه پیشنهادات مربوطه به وزارت متبوع ارسال گردیده است. تهیه آمار و اطلاعات شاخص‌های اقتصادی استان از جمله مواردی است که به‌طور مستمر در این گروه صورت گرفته است.

دکتر مظفری بیان داشت : حوزه مطالعات اقتصادی در راستای انجام وظایف قانونی خود در خصوص تبین و تشریح وضعیت اقتصادی استان  در هفت ماهه نخست سال جاری کتاب «تحلیل وضعیت اقتصادی استان اردبیل در سال 1395» به رشته تحریر درآورده  و نسخه سال 1396 کتاب مزبور را با همکاری دیگر گروه های معاونت اقتصادی در دستور کار و اقدام قرار داده و بخش اعظم آن را تدوین کرده است. این کتاب در 20 فصل کلیه بخش ها و موضوعات اقتصادی استان را پوشش داده و حاوی اطلاعات، سیاست ها و تحلیل های مرتبط با اقتصاد استان  می باشدکه می تواند مرجع ارزشمندی برای مسئولان، دست اندرکان و فعالین بخش خصوصی باشد.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ادامه داد : پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری سال 97 با عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی»، تعداد 4 مورد گزارشات اقتصادی مربوط به این حوزه با عناوین «بررسی مقایسه ای-تحلیلی اجزاءحسابهای منطقه ای استانها باتأکید براستان اردبیل طی سری زمانی (1394-1390) »، «بررسی رونددرآمدسرانه استان اردبیل طی 5 سال گذشته ومقایسه آن بااستانهای همجوار»، «بررسی فضای سهولت کسب وکاردرایران واستان اردبیل» و  «بررسی وضعیت اشتغال استان اردبیل در سری زمانی (1396-1391)» تهیه شده و تمامی تألیفات و تحقیقات انجام یافته در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل به کلیه مسئولین و دست اندرکاران مرتبط ازطریق سایتwww.ar.mefa.ir  قابل دسترسی است .     

وی گفت :پاسخگویی و ارائه خدمات به ارباب رجوع در خصوص قانون هدفمندسازی یارانه ها، تحلیل مسائل مهم اقتصادی مبتلا به جامعه،  مشارکت فعال در امر سیاست گذاری و تصمیم گیری های استانی، تهیه گزارشات خبری-تحلیلی و نیز ارائه پیشنهادات و نظرات کارشناسی در مورد برخی مسائل اقتصادی کشوری و استانی از دیگر اقدامات مهم این گروه طی هفت ماهه نخست سال بوده است که به صورت مکتوب و مدون به مراجع مورد نظر ارسال شده است.

Print

تعداد نمایش ها (3240)/نظرات (0)

x
دی ان ان