fa-IRen-UStr-TR
جمعه, 09 اسفند,1398
Menu
در شصت و ششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان: مشکل متقاضیان 4 طرح مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت

در شصت و ششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان: مشکل متقاضیان 4 طرح مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت

نویسنده: SuperUser Account/یکشنبه, 27 آبان,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 شصت و ششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، به ریاست دکتر مظفری مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری و با حضور نمایندگان تام الاختیار و ثابت دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز با دستور بررسی و پیگیری درخواست ها و مشکلات متقاضیان سرمایه‌گذاری در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، بررسی  و رسیدگی به مشکل درخواست مجری احداث مزرعه شتر مرغ اولین طرح سرمایه گذاری بود که در دستور کار جلسه قرار گرفت که بنا به اظهار نامبرده، وی پروانه تأسیس طرح مذکور را از سازمان نظام مهندسی اخذ نموده و در تأمین بخشی از هزینه های مربوط به آماده سازی زیر ساختهای لازم در محل با مشکل مواجه شده و تقاضای تخفیف در هزینه برقراری انشعاب آب ، برق وگاز دارد. بنظر نماینده آب منطقه ای ، چون در محل مورد نظر ، متقاضی مجوز چاه کشاورزی به میزان 5/1لیتر در ثانیه دارد و نصف آب مورد بحث جوابگوی طرح جدید است و با تغییر کاربری می تواند پروانه بهره برداری از آن منبع آبی را اخذ نماید و لذا مقرر گردید آب منطقه ای  هماهنگی ومساعدت  لازم جهت تغییر کاربری چاه  نامبرده اقدام نماید. بنظر نماینده برق نیز ، برق مورد نیاز با حداقل هزینه شخصی یعنی با یک ترانس و تیر برق قابل انشعاب می باشد لذا مقرر گردید نماینده برق همکاری وهماهنگی لازم جهت انشعاب برق نامبرده اقدام نماید. بنظر نماینده گاز، مانعی در انشعاب وجود ندارد و نیاز است متقاضی کروکی محل را پیوست درخواست خود نموده ، به مرکز بهره برداری گاز ارسال نماید لذا مقرر گردید نماینده مذکور همکاری و هماهنگی لازم با واحد بهربرداری جهت انشعاب گاز نامبرده بعمل آورد.   

مشکل درخواست مجری طرح پرواربندی بره 4500راسی نیز دومین موضوع بود که مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت که بنا به اظهار نامبرده ، موافقت اصولی از طرف سازمان نظام مهندسی برای طرح مذکور صادر گردیده و نامبرده در مرحله تغییر کاربری با مشکل تامین آب مواجه شده است و با عنایت به اینکه در مجاورت طرح مذکور واحد مرغداری نامبرده فعال و دارای مجوز آب می باشد لذا بنظر اعضا ، درصورت جوابگو بودن میزان آب موجود نسبت به هر دو طرح ، فعلاً تا زمان بهره برداری از آن منبع استفاده نماید.

رسیدگی به مشکل درخواست مجری احداث کارخانه عصاره شیرین بیان نیز سومین طرح بود که مورد بررسی قرر گرفت . متقاضی درخواست اجرای طرح مذکور در زمینی به مساحت 5/2 الی 5 هکتار در ناحیه صنعتی دارد و بنظر نماینده محیط زیست این طرح از نظر آلایندگی جزو صنایع رده 4 می باشد و صنایع تا رده 3 می توانند در شهرکها  و نواحی صنعتی خارج از محدوده مصوب شهرها و روستاها مشروط به رعایت فواصل از سایر کاربری ها استقرار یابند.لذا مقرر گردید، متقاضی طرحی جدید با رده 3 که قابلیت استقرار در شهرکها و ناحیه صنعتی داشته باشد معرفی تا مجدداً بررسی قرار گیرد.

بررسی مجدد مشکل مجری  طرح موج های آبی دلفین سفید نیز آخرین طرحی بود که  در جلسه مطرح شد  که بدلیل واقع شدن در حریم راه مجدداً مطرح و پس از بحث و بررسی مقرر گردید نماینده راهداری از محل بازدید ونتیجه را در جلسات آتی مرکز گزارش نماید.

خاطر نشان می شود : در این جلسه مصوبات قبلی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت وبصورت تلفنی واز طریق سامانه مرکز خدمات سرمایه گذاری به متقاضیان اطلاع رسانی گردید

Print

تعداد نمایش ها (1310)/نظرات (0)

x
دی ان ان