fa-IRen-UStr-TR
دوشنبه, 07 مهر,1399
Menu

جزئیات مطلب

استاندار اردبیل گفت :زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاران از دو ماه به یک هفته تقلیل یافته است .

استاندار اردبیل گفت :زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاران از دو ماه به یک هفته تقلیل یافته است .

نویسنده: SuperUser Account/شنبه, 10 آذر,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

شصت و نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار اردبیل و با حضور معاونین هماهنگی امور عمرانی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیران کل و نیز نمایندگان رسمی و ثابت دستگاههای اجرایی عضو مرکز در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه استاندار اردبیل گفت : یکی از مواردی که باید همواره مورد پیگیری قرار گیرد تسهیل روند سرمایه گذاری است که با این کار میتوان به رونق و سرعت سرمایه گذاری در استان تداوم بخشید .

مهندس بهنام جو افزود : با برگزاری کارگروه و جلسات منظم اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری، هم اکنون زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه گذاری از دو ماه به یک هفته کاهش یافته است که با استفاده از تجارب استان های موفق در این امر، میتوان موفق تر از این موقعیت فعلی بود .

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان عنوان کرد : طرح آمایش سرزمین یکی از اهداف مهم ماست که از سال گذشته شروع شده و همزمان تفصیل طرح آمایش را نیز انجام خواهیم داد تا  در شش ماهه دوم سال آینده ، قابلیت های سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی ، گردشگری و صنعت  و نیز شرایط و مکان آنها برای سرمایه گذار داخلی و خارجی بصورت کامل مشخص شود .

وی گفت : باید مدیران دستگاههای اجرایی مربوطه تا دو هفته آینده ،مجوز مربوط به 15ناحیه صنعتی  را به پایان برسانند که در این صورت ، بعلت دارا بودن امکانات آب ، برق ، گاز و مجوزهای زیست محیطی، سرمایه گذاران میتوانند به راحتی جهت اخذ مجوز به این نواحی مراجعه کنند.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد ، در بخش گردشگری هم نیاز به طرح جامع داریم که با تخصیص اعتبار به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری میتوان پتانسیل و قابلیت های سرمایه گذاری را دربخش گردشگری ، بویژه طرح های خدماتی و رفاهی شناسایی وشرایط اعطای مجوز به علاقمندان سرمایه گذاری در این حوزه را فراهم نمود.

 در ادامه دکتر مظفری ،  نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان نیز گفت : در راستای تسهیل و تسریع روند و فرآیند سرمایه گذاری ، سامانه الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری بطور رسمی از ابتدای سال جاری راه اندازی شده است که تمامی طرح های ارجاعی به مرکز ، از طریق سامانه ثبت و مورد پیگیری قرار می گیرد و هم اکنون از طریق آدرس Investinardabil.ir  .قابل دسترسی می باشد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اضافه کرد : از ابتدای سال جاری تا کنون ، 74 جلسه با 140 مصوبه در مرکز خدمات سرمایه گذاری تشکیل گردیده که از 104 طرح ثبت شده در پنجره واحد سرمایه گذاری ، مشکل متقاضیان سرمایه گذاری 45 طرح بصورت کامل رفع شده و مابقی نیز موررد پیگیری می باشد.

 وی بیان داشت :  بازبینی و ویرایش فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری (کاهش زمان و فرآیند صدور مجوز) ، تدوین و چاپ کتاب های راهنمای فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری در دستگاههای اجرایی و راهنمای سرمایه گذاری( سال1396 ) ، تهیه کلیپ های قابلیت ها ، اولویت ها و مشوق های سرمایه گذاری در استان به 4 زبان فارسی ، آذری ، انگلیسی و ترکی استانبولی ، به روز رسانی قابلیت ها و مزیت های سرمایه گذاری در استان با ترجمه انگلیسی ، تدوین و چاپ کتاب خلاصه دو صفحه ای 23 طرح منتخب اولویت دار استان ( 9 طرح گردشگری ، 6 طرح صنعتی و 8 طرح کشاورزی ) به زبان های فارسی و انگلیسی ،چاپ بروشور مشوق های سرمایه گذاری خارجی به چهار زبان و بارگذاری آن در سایت مرکز ، در دست اقدام بودن چاپ کتابچه « اردبیل در یک نگاه » به چهار زبان و بازدید از 4 طرح سرمایه گذاری خارجی از اهم اقدامات مرکز خدمات سرمایه گذاری در هشت ماهه سال جاری می باشد .

خاطر نشان می شود ، در این جلسه کوتاه نمودن فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری در دستگاههای اجرایی استان ، تداخل و بلاتکلیف بودن نحوه صدور مجوز تاسیس و بهره برداری طرح های داخل حریم و خارج از محدوده شهر و نیز تعیین تکلیف سرمایه گذارانی که موضوع آنها در جلسات کارشناسی این مرکز بررسی و رفع مشکل نگردیده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مشکلات 4 طرح سرمایه گذاری در استان مطرح و جهت رفع موانع برخی از آنها قول مساعد داده شد .

Print

تعداد نمایش ها (2332)/نظرات (0)

x
دی ان ان