fa-IRen-UStr-TR
پنجشنبه, 30 خرداد,1398
Menu
استاندار اردبیل گفت :دستگاههای اجرایی حامی سرمایه گذاران باشند.

استاندار اردبیل گفت :دستگاههای اجرایی حامی سرمایه گذاران باشند.

نویسنده: SuperUser Account/شنبه, 15 دی,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هفتاد و نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری به ریاست استاندار اردبیل و باحضور مدیران کل ، نمایندگان رسمی و دائمی دستگاههای اجرایی عضو مرکز و همچنین چند تن از سرمایه گذاران به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات متقاضیان سرمایه گذاری در سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه استاندار اردبیل گفت: به منظور تسریع روند اقدامات سرمایه گذاری  برخی بخش نامه های موردی به هیئت دولت فرستاده شده تا با اصلاحات و تغییرات آنها شاهد رغبت بیشتر سرمایه گذاران در استان باشیم.

مهندس بهنام جو افزود: هرگونه سرمایه گذاری در نقطه ای از استان باعث رونق اقتصادی می شود که باید بدون معطلی با این افراد همکارهای لازم را انجام داد.

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل افزود: در خصوص حذف بعضی قوانین زاید در فرایند صدور مجوز سرمایه گذاری و کمیسیون های موازی موجود در دستگاه های اجرایی بررسی مجدد انجام شود.

استاندار اردبیل افزود: اقدامات صورت گرفته توسط امور اراضی و منابع طبیعی در خصوص تعیین تکلیف اراضی ملی معروف به پلاک سامیان باید تشریح و گزارش داده شود.

وی  ادامه داد: نحوه صدور پروانه های ساختمانی برای طرح های کشاورزی خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها تعیین تکلیف و مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت : اخیرا مجوز یک مورد سرمایه گذاری خارجی در زمینه تولید اتانول سوختی اخذ شده است  که با 2 میلیون دلار سرمایه گذاری ، با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی و با 100 درصد مشارکت خارجی در شهرک صنعتی در مرحله بهره برداری می باشد  و مورد دیگر نیز با سرمایه 4 میلیون یوروجهت اجرای طرح پروژه سیلوی تمام اتوماتیک 120 هزار تنی که در سامانه سرمایه گذاری ثبت گردیده و اقدامات لازم جهت صدو مجوز انجام گرفته که فاز دوم آن با سرمایه ای بالغ بر  20 میلیون یورو در زمینه فرآوری سیب زمینی انجام خواهد گرفت.

دکتر مظفری افزود : کتاب استان اردبیل در یک نگاه به چهار زبان (فارسی ، آذری ، انگلیسی و ترکی استانبولی ) با هدف آشنایی سرمایه گذاران و کارآفرینان در رابطه با  پتانسیل ، ظرفیت ها و قابلیت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی استان می باشد  ماه گذشته به چاپ رسیده است .

گفتنی است در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری  و سامانه الکترونیکی ، مشکلات 4 طرح سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت. 

Print

تعداد نمایش ها (266)/نظرات (0)

x
دی ان ان