fa-IRen-UStr-TR
پنجشنبه, 30 خرداد,1398
Menu
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری  استان : معرفی فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری ، تامین امنیت اقتصادی و فراهم نمودن زیرساخت ها از راهکارهای جذب سرمایه گذار است .

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان : معرفی فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری ، تامین امنیت اقتصادی و فراهم نمودن زیرساخت ها از راهکارهای جذب سرمایه گذار است .

نویسنده: SuperUser Account/چهارشنبه, 19 دی,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در اکثر کشورهای در حال توسعه به دلیل پایین بودن سطح پس انداز ، روند افزایشی جمعیت و به تبع آن رشد فزاینده مصرف داخلی، منابع مورد نیاز برای تولید محصولات در داخل کشور موجود نبوده و نیاز به تأمین منابع مالی خارجی است که سرمایه گذاری مستقیم خارجی یکی از راه ها جهت شروع به کار بخش صنعتی اقتصاد می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، دکتر مظفری با ذکر این مطلب گفت :  یکی از عواملی که رغبت سرمایه گذار خارجی را برای بکارگیری سرمایه خود در یک منطقه تقویت می کند بحث امنیت اقتصادی آن  می باشد و فراهم آوردن شرایط اطمینان برای سرمایه گذار در حیطه وظایف سیاست گذاران کلان دولت می باشد که با به حداقل رساندن نوسانات شاخص های اقتصادی از قبیل نرخ ارز، تورم، نرخ سود بانکی و... امنیت اقتصادی سرمایه گذار را تأمین می نمایند.

 نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اظهار کرد : با ترویج فرهنگ مشارکت در فعالیت های اقتصادی با سرمایه گذاران خارجی و ایجاد اطمینان خاطر برای صاحبان سرمایه از نظر تضمین اصل و سود سرمایه گذاری و اقدام به ثبت حق مالکیت و انتقال سرمایه به محل دلخواه، می توان سرمایه گذاران را متقاعد ساخت که منطقه مورد نظر برای سرمایه گذاری آنها امن و بی خطر می باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل افزود :  از دیگر عوامل تأثیرگذار در جذب سرمایه گذاری خارجی، تأمین زیر ساخت های لازم است که در این خصوص ایجاد شهرک های صنعتی تخصصی سرمایه گذاران خارجی و توسعه این شهرک ها از لحاظ وسعت و رده های زیست محیطی به طوری که پاسخگوی سرمایه گذاری های خارجی در زمینه صنایع مادر و بزرگ باشند، ضروری می باشد.

وی ادامه داد : تمهیدات لازم از جهت صدور مجوز زیست محیطی، واگذاری آب و برق و گاز، تخصیص زمین و ... از قبل انجام گرفته و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری باشد و  مناطق آزاد و مناطق ویژه فعال به دلیل برخی معافیت های مالیاتی و گمرکی می تواند از جهت ایجاد مشوق ، شرایط جذب سرمایه گذار خارجی را فراهم آورد.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تصریح نمود : نگاه کارشناسانه برای تسهیل و تسریع فرآیند صدور مجوز های لازم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این راستا مرکز خدمات سرمایه گذاری به راه اندازی سامانه پنجره واحد استان و ارتقاء آن به سایر زبان ها جهت برخوردارای سرمایه گذاران داخلی و خارجی اقدام نموده است که به موجب آن مراجعات حضوری به ادارات تا حد بالایی کاهش و سرعت صدور مجوزها نیز افزایش یافته است .

دکتر مظفری بیان کرد : این مرکز با ارائه پیشنهاداتی به سازمان سرمایه گذاری کشور در جهت حذف قوانین و مقررات زائد و دست و پاگیر سرمایه گذاران خارجی ، به کوتاه نمودن فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری اقدام کرده است وانجام مطالعات آمایش سرزمین برای نقاط گوناگون استان، جانمایی لکه های مهم سرمایه گذاری، صدور مجوز های لازم برای این نقاط ، مشخص کردن روش تأمین مالی خارجی این پروژه ها و تلاش در جهت بازاریابی این طرح ها از دیگر اقداماتی که در راستای تحقق هدف تسهیل و تسریع فرآیندهای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده که اطلاعات دو صفحه ای طرح های مذکور به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ و در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خاطر نشان کرد : شناسایی ، معرفی فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری و آگاه سازی مزایای ورود این سرمایه گذاران به استان از ضروریت ها بشمار می رود،  بطوریکه مرکز خدمات سرمایه گذاری در این راستا به تهیه ، چاپ و انتشار کلیپ معرفی پتانسیل ها، اولویت ها و مشوق های سرمایه گذاری استان، تهیه کتاب 23 طرح اولویت دار با اطلاعات دو صفحه ای به زبان های انگلیسی و فارسی، نصب بنرهای مرکز خدمات سرمایه گذاری در سطح شهر و نیز برگزاری همایش ها و دوره های ویژه سرمایه گذاری خارجی با حضور اساتید مجرب، مسئولین و سرمایه گذاران اقدام نموده است

Print

تعداد نمایش ها (182)/نظرات (0)

x
دی ان ان