fa-IRen-UStr-TR
یکشنبه, 11 خرداد,1399
Menu

جزئیات مطلب

در هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری مشکلات مجریان 8 طرح مورد بررسی قرار گرفت.

در هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری مشکلات مجریان 8 طرح مورد بررسی قرار گرفت.

نویسنده: SuperUser Account/ﺳﻪشنبه, 11 دی,1397/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با حضور نمایندگان تام الاختیار و ثابت دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز با دستور بررسی و پیگیری درخواست ها و مشکلات متقاضیان سرمایه‌گذاری در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه  6 طرح سرمایه گذاری بررسی و رسیدگی شد .

 طرح سرمایه گذاری مجری تولید شن وماسه اولین موضوعی بود که در دستور کار جلسه قرار گرفت که بنا به اظهار نامبرده، وی مجوز تأسیس طرح مذکور را از صنعت و معدن اخذ و نسبت به احداث و استقرار تجهیزات کارخانه اقدام و هزینه هنگفتی متحمل شده است و عملیات اجرایی کارخانه در مرحله اتمام می باشد که در مرحله اخذ پروانه بهره برداری با مشکل زیست محیطی مواجه شده است و به نظر نمایندگان صنعت و معدن و شرکت شهرکهای صنعتی، بنا به اعلام محیط زیست، استقرار فعالیت های رده 1 تا 5  در زون های مربوطه مشکلی نداشته و بخشنامه ای در این خصوص ابلاغ نشده و طرح متقاضی در این رده جای دارد.

مشکل درخواست متقاضی احداث مجتمع هتل کلینیک تخصصی توریست درمانی نیز دومین طرحی بود که رسیدگی شد ، نامبرده  طی نامه ای از معاونت عمرانی استانداری طرح مذکور را درخواست نموده و آن معاونت نیزخطاب به دستگاههای مربوطه  به جهت ضرورت اجرای طرح  به جهت مرزی بودن منطقه دستور همکاری صادر نموده است که بنظر نماینده گردشگری مجوز صدور هتل با دستگاه متبوع بوده و آماده همکاری می باشد و بنظر نماینده دانشگاه علوم پزشکی صدور مجوز درمانگاه نیز مرتبط با آن دانشگاه بوده و مشکلی از این بابت وجود ندارد ، نماینده راهداری هم گفت : چون طرح مذکور خارج از محدوده شهر و روستا قرار دارد ، جزو خدمات منفرد محسوب شده و باید فاصله 138متری از آکس جاده رعایت شود ولی در صورت قرار گرفتن در داخل مسکن مهر و دسترسی از آن محل مشکلی از نظر راهداری نخواهد داشت راه و شهرسازی نیز کاربری محل مزبور را توریستی و گردشگری عنوان نموده و بشرط موافقت و تایید طرح توسط اداره میراث فرهنگی ، آماده واگذاری می باشد.

بررسی و رسیدگی به مشکل درخواست مجری کمپنیگ گردشگری در ادامه مورد بحث قرار گرفت که بنا به اظهار متقاضی کل زمین وی 2850متر مربع بوده که برای 100 متر مربع آن جهت اجرای کمپینگ گردشگری مجوز تغییر کاربری صادر شده  است و تقاضای توسعه واحد خود حداقل به مقدار 300 متر مربع دارد بنظر نماینده میراث فرهنگی کمپینگ گردشگری باید 500متر مربع باشد و وضعیت فعلی طرح با ضوابط گردشگری مطابقت ندارد و بنا به اظهار نماینده امور اراضی، جهت تغییر کاربری محل مورد نظر  لازم است دستگاه متولی از جهاد کشاورزی( امور اراضی) استعلام نماید تا اقدامات لازم و قانونی انجام گیرد. همچنین جهت طرح موضوع در کمیسیون تغییر کاربری باید تغییراتی در عنوان طرح از طرف متقاضی بعمل آید.

 در مورد مشکل درخواست متقاضی تاسیس کارخانه آب معدنی نیز،  بنا به اظهار متقاضی ، وی به جهت وجود چشمه آیلی بولاغ در روستای بفراجرد خلخال که میزان آب آن در فصول مختلف سال حداقل 5/3 وحداکثر 20لیتر در ثانیه می باشد تقاضای تأسیس کارخانه آب معدنی دارد همچنین  نامبرده از چشمه مذکور حقابه داشته و آنالیز آب چشمه انجام و مورد تایید می باشد. بنا به اظهار نماینده آب منطقه ای ، موضوع از طریق امور آب شهرستان در حال پیگیری است تا اقدامات کارشناسی توسط نماینده آن شهرستان انجام و نتیجه به مرکز استان گزارش گردد و در صورت مثبت بودن گزارش، موضوع در کمیته تخصیص آب بررسی و مجوز تخصیص ارائه خواهد گردید. ضمناً داشتن حقابه و تایید تست آب چشمه توسط سازمان مربوطه کمک شایانی به اجرای طرح خواهد نمود.

بنظر محیط زیست ، اجرای طرح با رعایت حداقل فاصله 200متری روستا و مراکز مسکونی و 250متری شهر بلامانع است و متقاضی جهت بررسی محل و بنا به اظهار نماینده صنعت ومعدن ، پس از تخصیص حقابه و بلامانع بودن محیط زیست و همچنین درج تولید صنعتی در موضوع فعالیت شرکت ريال صدور جواز تاسیس صنعتی قابل بررسی خواهد بود.

درخواست سرمایه گذاری  متقاضی احداث کارخانه فرآورده های لبنی نیز بررسی شد که بنا به اظهار متقاضی ، نامبرده قصد توسعه طرح قبلی جهت اجرای کارخانه مذکور داشته که بعلت کاشته شدن تیر برق حدود 20 سال پیش در زمین وی  با مشکل مواجه شده است و بنا به اظهار نماینده شرکت برق، حریم تیر برق باید رعایت گردد و نامبرده تیر برق را داخل محوطه دیوار محصور نموده و حریم آنرا حفظ نکرده است لذا تعویض و جابجا نمودن محل نصب تیر برق، باید با نظارت و هزینه متقاضی  انجام پذیرد.

و در پایان مشکل مجری نیروگاه های سلوط در دوفاز 7و18مگاواتی در جاده نمین به اردبیل مورد بررسی قرار گرفت که نامبرده بدلیل نبود امکانات تخلیه و بارگیری در گمرک استان و عدم پرداخت کرایه اضافی درخواست تسریع تخلیه تجهیزات و حمل یکسره به محل کار و همچنین برخورداری از معافیت کامل گمرکی برای تجهیزات وارده دارد. نماینده صنعت و معدن جهت برخورداری وی از معافیت گمرگی اعلام همکاری نموده و درخواست مراجعه متقاضی به اداره متبوع داشت. نماینده گمرگ نیز قول مساعد و همکاری برای تخلیه ماشین آلات در محل مورد تقاضای نامبرده جهت سرشکن کردن هزینه ها برای وی داد

Print

تعداد نمایش ها (1506)/نظرات (0)

x
دی ان ان