fa-IRen-UStr-TR
یکشنبه, 11 خرداد,1399
Menu

جزئیات مطلب

ستاندار اردبیل گفت: آرتاویل تایر ۳۵ درصد نیاز کشور به لاستیک را تأمین خواهد کرد.

ستاندار اردبیل گفت: آرتاویل تایر ۳۵ درصد نیاز کشور به لاستیک را تأمین خواهد کرد.

نویسنده: SuperUser Account/پنجشنبه, 12 اردیبهشت,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل صبح امروز به ریاست استاندار اردبیل و با حضور مدیران کل و جمعی از سرمایه گداران بخش خصوصی درسالن جلسات شیخ صفی استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه مهندس بهنام جو اظهار کرد: کارخانه کامیون‌سازی با ظرفیت تولید روزانه ۲۵ دستگاه کامیون، امسال افتتاح خواهد شد و در کنار آن کارخانه لاستیک‌سازی آرتاویل تایر که نزدیک به ۳۵ درصد نیاز کشور را تامین خواهد کرد به بهره برداری می‌رسد.

وی  افزود : مرکز خدمات سرمایه گذاری  پل ارتباطی خوبی بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی است تا از این طریق ضمن تسهیل و تسریع در امورات سرمایه گذاران بتوانیم در سال رونق تولید موجبات توسعه اقتصادی استان و شکست تحریم‌ها را مهیا کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: در راستای تحقق اهداف شعار سال «رونق تولید» باید جلسات کاربردی برگزار شده و مشکلات سرمایه‌گذاران بررسی و تصمیمات لازم در جهت رفع مشکلات این واحدهای تولیدی اتخاذ شود تا بتوانیم در تحقق اهداف شعار سال گام مثبتی برداریم.

مهندس بهنام جو تصریح کرد: اقدامات مناسبی در استان در جهت تحقق اهداف در نظر گرفته شده که از جمله اقدامات مثبت و شاخص می‌توان به پایاب سد خداآفرین اشاره کرد که با تبدیل ۴۵ هزار هکتار اراضی دیم به آبی زمینه افزایش تولیدات محصولات کشاورزی استان اردبیل به حدود یک میلیون تن را فراهم می‌کند.

استاندار اردبیل تأکید کرد: باید بازار مناسبی جهت معرفی و صادرات محصولات تولیدی استان در نظر بگیریم که بازارهای آسیایی میانه و روسیه برای صادرات محصولات تولیدی در استان بسیار مناسب هستند و در همین راستا نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل اقدامات مناسبی را آغاز کرده تا پل ارتباطی برای معرفی و صادرات محصولات استان در این کشورها باشد.

مهندس بهنام‌جو ادامه داد: در سال جاری صادرات افزایش یافته و تولیدات استان صادرات محور خواهند بود زیرا با افزایش صادرات و میزان ارز‌آوری، شاهد توسعه اقتصادی استان و تولید ثروت خواهیم بود.

وی گفت: از جمله اقدامات مناسب در حوزه کشاورزی استان می‌توان به ایجاد ۲۵۰۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان اشاره کرد که طبق اقدامات انجام یافته حدود ۳۰۰ هکتار از این طرح در سال جدید به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید و جهش مناسبی در کشت گلخانه‌ای استان را شاهد خواهیم بود.

دکتر مظفری ، نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل هم گفت : برای اولین بار با حمایت و تسهیل امورات سرمایه گذاران در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ، مجموع سرمایه گذاری خارجی ثبت شده استان اردبیل در سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران وزارت متبوع در سال 1397 ، بیش از 22 میلیون دلار ، معادل 3000 میلیارد ریال شد.

خاطر نشان می شود ، در این جلسه به مشکلات 5 طرح سرمایه گذاری در حوزه های مختلف رسیدگی و جهت حل مشکلات پیش روی صاحبان طرح ها قول مساعد داده شد

Print

تعداد نمایش ها (1388)/نظرات (0)

x
دی ان ان