fa-IRen-UStr-TR
پنجشنبه, 16 مرداد,1399
Menu

جزئیات مطلب

نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برگزار شد.

نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برگزار شد.

نویسنده: SuperUser Account/دوشنبه, 16 اردیبهشت,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

  نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با حضور اعضاء و نمایندگان تام الاختیار و ثابت دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز با دستور بررسی، رسیدگی و پیگیری درخواست ها و مشکلات متقاضیان سرمایه‌گذاری در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، بررسی و رسیدگی  به مشکل  درخواست نماینده شرکت پتروشیمی متقاضی ایجاد  شهرک صنعتی غیر دولتی مورد بررسی قرار گرفت که  بنا به اظهار نماینده  شرکت مذکور، این طرح برای 300 نفر اشتغالزایی مستقیم داشته و در سه فاز اجرا خواهد شد، فاز اول برای تولید فرمالین، فاز دوم برای تولید متانول و فاز سوم برای رزین ها در نظر گرفته شده است و شهرک مزبور مجموعه ای از صنایع پایین دست پتروشیمی بوده و یک پروسه یک و نیم ساله جهت تکمیل طی خواهد کرد. وی مهمترین موانع طرح را تأمین زیر ساختها از جمله آب، برق، گاز و راه دسترسی مطرح و درخواست مساعدت داشت. بنظر نمایندگان برق و گاز، مشکلی در تأمین برق(5 مگا وات بر ساعت)  و گاز(5000متر مکعب بر ساعت ) درخواستی وجود ندارد و بشرط تأمین اعتبار قابل انجام می باشد. بنظر نماینده آب منطقه ای به جهت نبود آب سطحی باید از آب زیر زمینی استفاده نمود که فعلاً تخصیص آب  برای استان وجود نداشته و تنها از طریق خرید چاه فعال و  انتقال آن به محل اجرای طرح از آب مورد نظر می توان استفاده نمود و بنظر اعضای مرکز، به استناد  ضوابط تأسیس شهرکهای خصوصی، تأمین زیر ساختهای مورد نیاز شهرکهای مزبور بعهده دولت بوده و نیازمند اختصاص اعتبار  می باشد لذا جهت رفع موانع پیشرو، باید طرح وی در جلسه مدیریتی این مرکز مطرح تا تعیین تکلیف گردد.

در ادامه نیز جانمایی 20 طرح اولویت دار بخش گردشگری استان مورد بررسی قرار گرفت که بنظر اعضای مرکز، جانمایی طرح های سرمایه گذاری نیاز به تعیین میزان مصرف آب، برق، گاز و ارائه دقیق مشخصات جغرافیایی محل دارد و بعد از مشخص نمودن موارد مذکور قابل بررسی خواهد بود لذا تصمیم لازم اتخاذ گردید.

خاطر نشان می شود : در ادامه مشکلات طرح های قبلی مرکز مورد بررسی قرار گرفت

Print

تعداد نمایش ها (1951)/نظرات (0)

x
دی ان ان