fa-IRen-UStr-TR
جمعه, 22 آذر,1398
Menu
استاندار اردبیل در همایش روز ملی اصناف گفت:  با اجرای برنامه‌های اشتغالزایی و توسعه گردشگری ، استان اردبیل اقتصاد رو به رشدی را آغاز کرده است.

استاندار اردبیل در همایش روز ملی اصناف گفت: با اجرای برنامه‌های اشتغالزایی و توسعه گردشگری ، استان اردبیل اقتصاد رو به رشدی را آغاز کرده است.

نویسنده: SuperUser Account/ﺳﻪشنبه, 25 تیر,1398/دسته ها: خبر, اخبار برگزیده

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اققتصادی و دارایی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، مهندس بهنامجوگفت : تامین زیرساخت هاوصدورمجوزهای لازم مهمترین وظیفه دولت است ودراستان بااتخاذوحدت رویه واتحادبین مدیران ونمایندگان مجلس وباحمایتهای نماینده ولی فقیه دراستان ایجادزمینه های سرمایه گذاری ، مسیر جهشی خود را طی می‌کند ولی ضرورت دارد برای جبران کاستی ها بیش از پیش تسریع یابد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه زیرساخت های توسعه استان با اجرای طرح ها و پروژه های عظیم از جمله پروژه راه آهن میانه- اردبیل و نیز مطالعه وادامه این پروژه به پارس آباد و اتصال به خطوط ریلی جمهوری آذربایجان به سرعت در حال انجام است ، به هدف گذاری و اجرای برنامه های توسعه استان در بخش های توسعه گردشگری و اشتغال زایی اشاره کرد و گفت: تاثیر نهایی این اقدام ها ایجاد در آمد برای مردم که بالطبع تاثیر مستقیم در افزایش درآمد اصناف نیز دارد اجرا می‌شود و استان اردبیل روند رو به رشدی را در توسعه اقتصادی آغاز کرده است.

بهنام جو با بیان اینکه خصوصی‌سازی و واگذاری بخشی از تصدی گری های دولت به مردم گره گشای بسیاری از مشکلات است ، واگذاری کارخانه نئوپان خلخال و شرکت کشت و صنعت مغان را به عنوان نمونه‌های بارز این موضوع اشاره کرد و گفت:کارخانه نئوپان خلخال که کاملا تعطیل شده بود با واگذاری به بخش خصوصی نه تنها
۱۶۰ کارگر مشغول به کار کرد بلکه در قالب طرح توسعه و درخواست تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی که به تصویب رسیده است طی ۹ ماه آینده میزاناشتغالزایی خود را به حدود ۵۰۰ نفر افزایش می دهد.
او از استخدام
۵۰۰ نفر نیروی انسانی جویای کار جدیددرشرکت کشت وصنعت مغان سخن گفت وادامه داد:تبدیل وضعیت نیروهای موجود،برنامه ریزی افزایش تولیدوصادرات،این شرکت رابه یکی ازنمونه‌های موفق واگذاری هادرآینده  تبدیل می کند.

استاندار اردبیل افزود: اشتغال و ایجاد درآمد در همه بخش های جامعه تاثیرگذار بوده
 وعامل مهم درکاهش آسیب های اجتماعی است. 
رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل تصریح کرد : استان اردبیل ازظرفیت های قابل توجه سرمایه گذاری واجرای طرح‌های توسعه گردشگری برخورداراست واجرای طرح های گردشگری استان از قبیل زمستان بیدار، اندبیل خلخال، آبگرم کوثر و مشکین‌شهر و دیگر طرح ها نیز در همین راستاست که با تکمیل برخی از طرح های نیمه تمام و در حال اجرای گردشگری ، شاهد رشد و شکوفایی صنعت توریسم استان خواهیم بود.

مهندس بهنام جو استفاده از پتانسیل
 بخش کشاورزی ، بخصوص توسعه مجتمع های گلخانه ای رایکیدیگرازظرفیتهای توسعه اقتصادی استان برشمرد وگفت:افزایش سطح گلخانه های استان از۱۰ هکتار به ۳۵۰ هکتار را با نگاهی به سهم قابل توجه ایجاد اشتغال و صادرات این بخش ، آغاز کرده ایم و امیدواریم با تولید محصولات کیفی و بسته بندی های شکیل، استان اردبیل به مرکز تولید محصولات گلخانه‌ای با برند مطرح در کشور و حتی جهان تبدیل شود.

استاندار اردبیل هدف از برگزاری این همایش را بررسی و ارائه راهکارهای عملی برای رفع موانع افزایش درآمد اصناف عنوان کرد و گفت: موارد و راهکارهای بیان شده در این همایش را به جد پیگیری می‌کنیم.

 اوابرازامیدواریکرد: بااتحاد ویک دلی ازمشکلات وگره اقتصادی که دشمنان ملت ماباتحریمهای اقتصادی ناجوانمردانه وسنگ اندازی های خوددر مسیربرنامه‌های اقتصادی دولت به وجودآورده باسربلندی گذرکنیم.
در این همایش از خانواده های معظم شهدای منتسب به اصناف،
 پیشکسوتان و اصناف برتر تجلیل شد.

Print

تعداد نمایش ها (309)/نظرات (0)

x
دی ان ان