fa-IRen-UStr-TR
پنجشنبه, 16 مرداد,1399
Menu

جزئیات مطلب

پنجاه و نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با بررسی مشکلات 4 طرح سرمایه گذاری برگزار شد .

پنجاه و نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با بررسی مشکلات 4 طرح سرمایه گذاری برگزار شد .

نویسنده: SuperUser Account/چهارشنبه, 15 آبان,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پنجاه­و­­نهمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه مشکلات 4 طرح سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت .

متقاضی ایجادکارگاه نجاری واقع در روستای ترپاقلو از توابع شهرستان اردبیل اولین موضوعی بود که مطرح گردید ،  بنا به اظهار متقاضی، وی در نظر دارد طرح مذکور را در محلی که کاربری مسکونی داشته و داخل محدوده طرح هادی روستایی است اجرا نماید لذا درخواست مشاوره دارد که بنظر نماینده بنیاد مسکن، درصورت اخذ مجوز از امور صنفی مسئله زیست محیطی مطرح نبوده و تغییر کاربری محل به راحتی قابل حل خواهد بود و  بنظر نماینده شهرکهای صنعتی، اجرای طرحهای صنعتی به لحاظ آماده بودن زیر ساخت ها و سایر مزایا و مشوق های قانونی در نواحی صنعتی مقرون به صرفه بوده و در صورت اخذ مجوز از صنعت ومعدن، پیشنهاد می شود طرح در ناحیه صنعتی نیر اجرا گردد. بنظر معاون اقتصادی این اداره کل، بهتر است طرح مذکور در ناحیه صنعتی نیر اجرا گردد و در صورت اصرار متقاضی بر انجام طرح در روستا بایستی از امور صنفی مجوز درخواست نماید تا در مرحله تغییر کاربری با موانع مواجه نگردد.

بررسی و رسیدگی به مشکل درخواست مجری طرح گردشگری اقامتی و آبدرمانی  واقع در اراضی روستای عور از توابع شهرستان مشکین شهر نیز دومین موضوعی بود که مطرح شد و  بنا به اظهار متقاضی، وی در نظر دارد طرح مذکور را در زمینی به مساحت 4 هکتار که یک هکتار آن قبلاً برای ماسه شویی تغییر کاربری یافته اجرا نماید ضمناً زیر ساختهای لازم از جمله آب (چاه عمیق) وبرق (50 کیلو وات) در محل آماده می باشد. نماینده میراث فرهنگی و گردشگری موافق اجرای طرح می باشد و بنظر نماینده جهاد کشاورزی، اگر زمین دیمی باشدتغییر کاربری ان مشکلی نخواهد داشت. نمایندگان برق و گاز موافق اجری طرح می باشند،  از نظر نماینده راهداری هم مانعی برای اجرای طرح مذکور وجود ندارد. بنظر نماینده آب با عنایت به وجود چاه عمیق درمحل مشکل آب نخواهد بود و در مورد اختصاص آب گرم از محل چشمه ایلاندو  نیاز به استعلام از واحد مربوطه می باشد .

مشکل درخواست آقای محمد قلی فرزانه متقاضی احداث مجتمع خدماتی رفاهی (تیر پارک)در محور اردبیل به پیر آلقیر نیز بررسی شد که بنا به اظهار متقاضی ، وی موافقت اصولی اولیه را از دستگاه متولی اخذ و اکثر دستگاههای ذیربط موافقت خود را با طرح اعلام نموده اند ،  متقاضی در استعلام از اداره میراث فرهنگی و گردشگری با مشکل مواجه شده است و بنظر معاون اقتصادی این اداره کل ، طرح مزبور جزو طرح های گردشگری بوده و مغایرتی با محور گردشگری محل ندارد و لذا پس از بحث و بررسی جوانب مختلف موضوع، نماینده میراث فرهنگی و گردشگری موافقت خود را اعلام نمود.

خاطر نشان می شود ، در ادامه جانمایی طرح های اولویت دار بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت

Print

تعداد نمایش ها (994)/نظرات (0)

x
دی ان ان