fa-IRen-UStr-TR
یکشنبه, 11 خرداد,1399
Menu

جزئیات مطلب

طی مراسمی انجام گرفت: افتتاح کارخانه تولید الکل طبی آذربایجان در اردبیل

طی مراسمی انجام گرفت: افتتاح کارخانه تولید الکل طبی آذربایجان در اردبیل

نویسنده: SuperUser Account/پنجشنبه, 07 آذر,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
1/0

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار، نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری و جمعی از مسوولان استان کارخانه تولید الکل طبی آذربایجان با سرمایه گذاری خاجی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل رسما افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، در حاشیه مراسم افتتاح این کارخانه استاندار ادبیل گفت: فضا برای سرمایه گذاری های خارجی و داخلی در شهرک های صنعتی استان فراهم شده و از سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه های مختلف حمایت می‌کنیم.

مهندس بهنام جو با بیان اینکه امروزه سرمایه گذاران با نیروی کار و تولید ارزان اردبیل را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند افزود: در نواحی و شهرک های صنعتی محیطی آرام و حاشیه امن برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده و همکاری تمام دستگاه های اجرایی و قضایی با محوریت نماینده ولی فقیه در استان قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری‌های خوبی در بخش داروسازی انجام شده، گفت: شرایط جغرافیایی استان اردبیل فرصت خوبی را برای تبدیل شدن این استان به قطب تولید محصولات دارویی در کشور و حتی خاورمیانه فراهم کرده است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه زمینه اشتغال بیش از ۵۰ نفر در دو شیفت کاری این کارخانه فراهم شده است افزود: در فاز دوم و توسعه این کارخانه مساله بسته بندی مطرح است که بیش از ۱۰۰ نفر نیز در این بخش مشغول می شوند.

وی ضمن تقدیر از سرمایه گذاران کشور آذربایجان در اردبیل اظهار کرد: در واقع این کارخانه از مازاد محصولات سر درختی و کشاورزی تغذیه می شود و میزان تولید این واحد سالانه۵ هزار و ۴۰۰ تن الکل طبی بر آورد شده است.

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در ادامه از احداث دیگر کارخانه ها در زمینه داروسازی و سرم سازی خبر داد و گفت: بزرگترین کارخانه داروسازی کشور اعم از گیاهی و شیمیایی اردبیل در شهرک صنعتی احداث می شود و سرمایه‌گذار این پروژه تجهیزات و خط تولید را وارد کرده و در مرحله نصب و انجام مراحل عملیاتی است.

وی افزود کرد:کارخانه دیگری در حوزه دارویی کارخانه سرم سازی که در سطح کشور و حتی خاورمیانه کم نظیر است زمینه اشتغال بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر فراهم می شود.

بهنامجو بیان کرد: در شرایط حاکم جنگ اقتصادی و تحریم ایران حمایت از سرمایه‌گذاران نوعی عبادت بوده، چرا که رفع بیکاری و اشتغال جوانان و ایجاد آرامش برای خانواده های این قشر برای سرمایه گذاران و مسوولان واجب و ضروری است.

این مسوول ادامه داد:با صدور مجوزها و رفع موانع تولید؛ تسهیل و بروکراسی اداری در استان زمینه حضور سرمایه گذاران بومی را افزایش داده و تولید ارزان در اردبیل نیز نوعی مشوق سرمایه گذاری خارجی است.

در این مراسم شکور ممی‌اف سرمایه گذار کارخانه الکل طبی آذربایجان نیز گفت: میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این کارخانه ۲۵ میلیارد تومان است که در طرح‌های توسعه‌ای این میزان سرمایه‌گذاری افزایش می یابد.

ممی‌اف تولید الکل طبی را به عنوان ماده اولیه داروسازی یادآور شد و بیان کرد: علاوه بر داروسازی الکل طبی در شامپوسازی، تینرسازی و حتی پالایشگاه‌ها و مواد اولیه بنزین نیز مورد استفاده قرار گرفته و در تولید رنگ از آن استفاده می شوند.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در مراسم کارخانه الکل طبی آذربایجان گفت: سرمایه‌گذاران خارجی با احساس امنیت بیشتر با حمایت تمام قد مسوولان در استان اردبیل سرمایه‌گذاری کرده و زمینه ۵۰ نفر ازجوانان تحصیل کرده را فراهم کرده اند.

آیت ا... سیدحسن عاملی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری خارجی نطقه عطفی در تحول و توسعه اقتصادی استان و تقویت روابط کشورمان با آذربایجان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود : هیچ کس مدعی نیست که سرمایه‌گذار نباید سود مشروع و حلال کسب کند، بلکه ما بر این باوریم که در کنار این سود باید با ایجاد اشتغال عزت خانواده‌ها حفظ شده و امکان توان‌افزایی در این مجموعه‌های اقتصادی نیز به شکل مطلوب فراهم آید.

وی از تلاش و جدیت استاندار اردبیل در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جهت راه اندازی مجموعه‌های تولیدی قدردانی کرد.

Print

تعداد نمایش ها (489)/نظرات (0)

x
دی ان ان