شنبه, 27 شهریور,1400
Menu

آرشیو اخبار

استاندار اردبیل تاکید کرد :

استاندار اردبیل تاکید کرد :

ایجاد منطقه آزاد تجاری و شهرک صنعتی مشترک برای توسعه استان

نویسنده: SuperUser Account/دوشنبه, 01 دی,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل : اکبر بهنام جو  اظهار کرد: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل را از بن ‌ست خارج کرده و توسعه همه‌ جانبه  آن را رقم خواهد زد.

وی گفت: با راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی علاوه بر رونق تولید و اشتغال ، مراودات اقتصادی و تجاری با جمهوری آذربایجان بیشتر شده و  احداث و اتصال خط ریلی  به این کشور نیز به گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی کمک خواهد کرد.

او ابراز امیدواری کرد که لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری ، صنعتی اردبیل با نظر مثبت اعضای مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده و موجب رونق اقتصادی این استان مرزی شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی استان اردبیل با توجه به پتانسیل کشاورزی، صنعتی و گردشگری و داشتن مرز مشترک با جمهوری آذربایجان برای ایجاد منطقه آزاد تجاری توجیه پذیر است.

بهنامجو با اشاره به روند عملیات اجرایی راه آهن اردبیل –میانه گفت: عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن اردبیل - میانه با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته ساخت داخل سرعت گرفته است و جرثقیل پنل‌گذار که در داخل کشور تولید شده برای اولین بار در پروژه راه‌آهن اردبیل -میانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ساخت این دستگاه و جرثقیل پنل‌گذار را تحولی در صنعت ریل‌گذاری راه‌آهن ذکر کرد و گفت: با استفاده از این دستگاه سرعت کار در پروژه راه‌آهن  اردبیل بالا رفته و ریل‌گذاری روزانه به ۳۰۰ متر رسیده است وبا افزایش ساعت کاری و اضافه کردن واگن‌های حمل ریل ، ریل‌گذاری  روزانه به ۶۰۰ متر خواهد رسید.

استاندار اردبیل با بیان اینکه هیچ مشکلی در روند تخصیص اعتبارات مصوب و اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه وجود ندارد افزود:امسال۱۷هزار میلیارد ریال برای راه اهن اردبیل اختصاص یافته  و تلاش براین است این پروژه در دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

بهنام جو اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در استان را یادآور شد و گفت: با جذب اعتبار و سرعت بخشیدن به پروژه پایاب سد خداآفرین امسال ۱۳ هزار هکتار از اراضی پایاب این سد بهره‌برداری شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 
 

 

Print

تعداد نمایش ها (1688)/نظرات (0)

x
دی ان ان