شنبه, 27 شهریور,1400
Menu

آرشیو اخبار

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در سفر مجازی یک روزه به اردبیل:

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در سفر مجازی یک روزه به اردبیل:

استان اردبیل از ظرفیت های منحصر به فرد و بسیار بالای اقتصادی برخوردار است

نویسنده: SuperUser Account/چهارشنبه, 17 دی,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، محمد علی دهقان دهنوی اظهار کرد: یکی از وظایف ادارات کل امور اقتصادی دارایی احصاء مشکلات و موانع در حوزه های مختلف اقتصادی و برنامه ریزی صحیح در راستای رفع مشکلات است و در کنار آن باید برنامه ریزی دقیقی در راستای ایجاد بستر های لازم و زیرساخت ها برای توسه اقتصادی بعمل آید .

وی افزود: برگزاری جلسات منظم در راستای هماهنگی و همفکری در بین دستگاه های اجرایی مختلف و تقویت هم افزایی و تهیه گزارشهای مشترک برای توسعه اقتصادی استان یکی از موضوعات مهم و موثر در پیشرفت اقتصادی استان است که باید به صورت مرتب انجام گیرد.

دهقان دهنوی با اشاره به پیشنهاد اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل برای کاهش میزان مالیات درنظر گرفته شده برای این استان در لایحه بودجه سال 1400 بیان کرد: رقم های مندرج در لایحه مذکور،  پس از پیشنهادهای وزارت امور اقتصادی و دارایی تا به حدی تعدیل شده و برای تامین این رقم ها در استان ها بهتر است که برای جلوگیری از فشار مضاعف بر مودیان مالیاتی، اقدام به شناسایی بخش هایی که در بحث های مالیاتی پیش از این دیده نشده اند نمود.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در حوزه بورس و بیمه عنوان کرد: انتظار ما از مسئولان بورس و بیمه ای این است که اقدامات موثری در راستای فرهنگ سازی و آموزش در این حوزه برای مردم به خصوص در استانهای کم برخوردار در مورد نحوه ثبت نام در سامانه سجام و در کنار آن مدیریت سرمایه خود در بازار بورس انجام گیرد.

دهنوی گفت: در حوزه گمرکی نیز باید این را در نظر گرفت که در این حوزه یک فضای رقابتی بین استان اردبیل با سایر استانهای همجوارش وجود دارد و به همین دلیل باید در استان اردبیل برنامه ریزی صحیحی در راستای تسهیل امور به مشتریان و بازرگانان، بهبود فضای کسب و کار و جذب سرمایه گذران و ... انجام گیرد تا بتواند در این فضای رقابتی به توسعه گمرک و هم چنین پیشرفت اقتصادی استان کمک کند.

 

Print

تعداد نمایش ها (1532)/نظرات (0)

x
دی ان ان