ﺳﻪشنبه, 06 آبان,1399
Menu

آرشیو اخبار

اولین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سال 1399از طریق سامانه پنجره واحد رمایه گذاری برگزار شد .

نویسنده: SuperUser Account/ﺳﻪشنبه, 26 فروردین,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اولین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سال 1399، بدون حضور فیزیکی نمایندگان تام الاختیار و ثابت دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز از طریق سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری با دستور بررسی و رسیدگی به درخواست ها و مشکلات طرح های سرمایه گذاری، با بارگذاری موضوعات در کارتابل نمایندگان مذکور و انجام پیگیریهای لازم و دریافت نظرات اعضای مرکز، برگزار و نتایجی به شرح زیر حاصل گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، بررسی و رسیدگی به درخواست نماینده شرکت جامع نوآوران مدرن صنعت آران مجری طرح تولید آنزیم های صنعتی واقع در اراضی روستای گورادل از توابع شهرستان اردبیل اولین موضوعی بود که مطرح گردید که در راستای تأکید مقام عالی استان، مستندات و مختصات محل پیشنهادی متقاضی در سامانه الکترونیکی مرکزخدمات سرمایه گذاری استان بارگذاری و به اعضای مرکز اطلاع رسانی گردید. همچنین به منظور ارزیابی دقیق محل اجرای طرح، هماهنگی های لازم با نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو این مرکز جهت بازدید بعمل آمد.

طبق نظر متقاضی شرکت موصوف بعنوان واحد فناور در پارک علم و فناوری در زمینه آنزیم های صنعتی فعالیت داشته و با اجرایی نمودن طرح پیشنهادی قادر به ایجاد اشتغال برای 250 نفر را خواهد داشت. محصول تولیدی طرح مذکور آنزیم های صنعتی می باشد که میتواند بعنوان مواد اولیه در تولید چرم، الکل، صنایع شوینده و غذایی و... استفاده گردد. لذا نیاز به اختصاص زمینی به مساحت 20 هکتار از محل مذکور می باشد. این شرکت جواز تأسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را اخذ نموده است که به دستور مقام عالی استان جهت بررسی و اعلام نظر و انجام دیگر اقدامات لازم برای صدور مجوز به این مرکز ارجاع داده شده است.

بررسی پهنه های معدنی دامنه کوه سبلان جهت اکتشاف و بهره برداری از آن نیز دومین موضوعی بود که بررسی شد و پیرو تأکیدات مقام عالی استان، مستندات و اطلاعات و مختصات معادن موجود در دامنه کوه سبلان که از طرف سازمان صمت استان اخذ گردیده بود، در پنجره واحد الکترونیکی مرکز خدمات سرمایه گذاری بارگذاری و به اعضای مرکز جهت اظهار نظر اطلاع رسانی گردید که نمایندگان نظر خود را بشرح ذیل عنوان نمودند.

مختصات محدوده های اکتشافی و معدنی واقع در ارتفاعات و دامنه های کوه سبلان توسط نماینده سازمان صمت تهیه و به این مرکز ارائه گردید.
طبق نظر نماینده میراث فرهنگی استان نیز هر گونه اقدام در خصوص اکتشاف و بهره برداری از معادن احتمالی موجود در دامنه های سبلان، از ارتفاع 2500 متر به بالا، به دلیل به خطر افتادن موقعیت ثبت جهانی کوه سبلان به عنوان یک اثر طبیعی مطلقاً ممنوع می باشد. در ارتفاع پایین تر از 2500 متر نیز قبل از هرگونه اقدام، استعلام از این اداره کل ضروری می باشد.
نماینده محیط زیست نیز اعلام کرد : با توجه به اینکه منطقه اثر طبیعی ملی می باشد موضوع در حال بررسی بوده و در اسرع وقت کتباً اعلام نظر خواهد شد.
با ادارات منابع طبیعی شهرستانهای مشکین و سرعین هم مکاتبه گردیده که پس از بررسی و جانمایی بر روی نقشه اجرایی پاسخ لازم متعاقباً توسط منابع طبیعی اعلام خواهد شد.
نماینده امور اراضی: نیز با کلیات طرح ثبت جهانی قله سبلان موافق بوده ولی رعایت حقوق کلیه بهره برداران عرفی الزامی می باشد.

Print

تعداد نمایش ها (337)/نظرات (0)

x
دی ان ان