نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان عنوان کرد: تسهیل روند و رفع موانع سرمایه گذاری در اولویت وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری استان می باشد .

جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به صورت ویژه با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،نمایندگان دستگاههای اجرایی ذیربط در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ،در این جلسه دکتر مظفری تسهیل روند و رفع موانع سرمایه گذاری و تلاش برای حل مشکلات و دغدغه های پیش و روی سرمایه گذاران را از اصلی ترین وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری استان عنوان کرد و گفت : خوشبختانه اعضای مرکز در این راستا با ارتقاء تعامل بین دستگاهها و پیگیری مداوم امورات سرمایه گذاران ،گامهای موثری در این زمینه برداشته اند، بطوریکه بعنوان نمونه به درخواست شرکت هلدینگ راه و ساختمان مبیناجلسات مختلفی در طی ماههای اخیر نسبت به پیگیری و نهایی نمودن و واگذاری چهار طرح بزرگ(بیمارستان هزار تختخوابی ،احداث هتل پنج ستاره، سرمایه گذاری در حوزه راه و شهرسازی و خدماتی، رفاهی ) در استان برگزار شده است.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ،ضمن استقبال و اعلام آمادگی از طرح بیمارستان هزار تختخوابی گفت: در صورت عقد تفاهم نامه، زمین مورد نیاز توسط دانشگاه جهت اجرای پروژه محیا و بر طبق شرایط قانونی ارائه خواهد شد .

معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان هم به شرایط اخذ مجوز احداث هتل پنج ستاره اشاره کرد و گفت : در صورتیکه زمین مورد نیاز از اراضی ملی باشد این اداره کل بصورت رایگان محل را در اختیار متقاضی قرار میدهد و در غیر این صورت پس از مشارکت و دریافت موافقت اولیه از شورای عالی شهرداری و عقدتفاهم نامه جهت اخذ مجوز از این اداره کل ضروری است . در این جلسه نمایندگان شهرداری و راه و شهرسازی هم ضمن اعلام آمادگی همکاری و مشارکت با طرحهای مذکور(سرمایه گذاری در مجتمع تفریحی شورابیل و حوزه راه ) آمادگی و حمایت خود را از طرحهای فوق و سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام کردند .

مدیرعامل شرکت مبینا هم ضمن اشاره به مکاتبات مختلف در خصوص طرح های مذکور گفت : این روش که از نوع سرمایه گذاری فاینانس می باشد، بصورت احداث و تحویل پروژه به سازمان مربوطه انجام می پذیرد و بازگشت سرمایه و هزینه های احداث و سود سرمایه گذاری از درآمد حاصله از فعالیت بیمارستان طی ده سال و یا هر زمان توافقی بین طرفین خواهد بود و ده درصد از سهام بیمارستان بعنوان هزینه مدیریت طرح به شرکت منتقل خواهد گردید . خاطر نشان میشود زمان لازم جهت ارائه PFS و طرح مطالعاتی پروژه احداث بیمارستان ، چهار ماه پس از عقد تفاهم نامه اعلام شد.

تاریخ: 
1395/11/10
تصویر: