پنجره واحد سرمایه‌گذاری به سمت اقتصاد مقاومتی باز است.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با ایجاد «پنجره واحد سرمایه‌گذاری» در راستای سیاست‌های دولت و اقتصاد مقاومتی راه را برای تسهیل در امورات سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی هموار کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی ودارایی استان اردبیل دکتر مظفری درگفتگو با خبرگزاری فارس گفت : مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اردبیل در طول دو سال گذشته برای تسهیل در صدور مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و برطرف کردن موانع سرمایه‌گذاری 218 مورد جلسه در« پنجره واحد» برگزار کرده است. وی تصریح کرد: در طول دو سال گذشته 230 مورد استعلام مربوط به درخواست های فعالان اقتصادی وسرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری درمناطق مختلف استان را از دستگاه‌های اجرایی پیگیری نموده که حاصل آن صدور 280 مصوبه در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و کاهش زمان فرآیند صدور مجوز در دستگاه‌های اجرایی بوده است.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان عنوان کرد: برای آماده‌سازی شرایط برای جذب سرمایه‌گذار، 161 مورد طرح )PFS مطالعه پیش ‌امکان‌سنجی طرح‌ها)، چاپ دو جلد کتاب راهنمای سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌سنجی استان برای سرمایه‌گذاری انجام گرفته که در نتیجه این اقدامات یاد شده، دعوت و حضور بیش از 20 هیأت و شرکت خارجی در اردبیل برای سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف استان بوده است.

دکتر مظفری نبود زیرساخت‌های لازم و مناسب از قبیل مشکل کم آبی، نبود راه ریلی، عدم مشوق‌های خاص نسبت به استان‌های برخوردار، قیمت بالای زمین ، عدم وجود شهرک‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی در استان و عدم تفاهم مشترک بین دستگاه‌های اجرایی را از موانع اصلی سرمایه‌گذاری در استان اردبیل عنوان کرد. وی یادآور شد: از دیگر موانع مهم در امر سرمایه‌گذاری خارجی عدم وجود شهرک‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی در استان، نبود تفاهم نامه‌های مشترک بین دستگاه‌های مرتبط و به روز و پیشرفته نبودن نهادهای مالی و متنوع، نبودن خدمات آنها و برخی سخت‌گیری‌های بی‌مورد در تغییر کاربری اراضی کشاورزی است. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مربوطه در استان اردبیل این مشکلات در راستای رونق اقتصادی استان برطرف شود.

تاریخ: 
1395/12/17
تصویر: