استاندار اردبیل در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری تاکید کرد : باید مقررات و قوانین سخت در مسیر سرمایه گذاری حذف گردد.

در جلسه این هفته مرکز خدمات سرمایه گذاری ، استاندار اردبیل بر حذف مقررات و قوانین سخت در مسیر سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت :بسیاری از مشکلاتی که سرمایه گذاران را از ابتدا یا در میان راه از تصمیم منصرف کرده و یا پس از اجرای طرح ها سبب توقف فعالیت آنان می شود از چنین موانعی ناشی می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ،دکتر خدابخش شهرک های صنعتی را مکانی مناسب برای سرمایه گذاری دانست و افزود :بهتر است سرمایه گذاران قبل از اقدام برای سرمایه گذاری طرح های بزرگ، با بکارگیری یک مشاور مجرب مسائل مربوط به آلودگی های زیست محیطی آنها را بررسی کنند . در این جلسه 5 طرح مربوط به حوزه های گردشگری ،کشاورزی ، دامپروری و صنعتی از جمله احداث نیروگاه (سی اچ پی) ،احداث مجتمع کشت و صنعت و گاوداری ، احداث پالایشگاه پتروشیمی ، مزرعه پرورش ماهی و پروژه زیپ لاین مورد بررسی قرار گرفت .

در مورد مشکل سرمایه گذار شرکت نماد گنج ایرانیان : متقاضی احداث نیروگاه (سی اچ پی )، محلی واقع در مجاورت شهرک صنعتی شماره یک اردبیل ، مقرر گردید با توجه به مشکلات واگذاری و زیر ساختی زمین مورد نظر ،شرکت مذکور محل دیگری را جهت اجرای طرح جانمایی و پیشنهاد دهد . مشکل سرمایه گذار احداث مجتمع کشت و صنعت و گاوداری 1000 راسی و کارخانه فراورده های لبنی محلی واقع در مشکین شهر موضوع دیگری بود که مطرح شد و مقرر گردید :در صورتی که متقاضی تصمیم بر عدم کشت علوفه بگیرد ،اداره کل منابع طبیعی استان زمین درخواستی متقاضی را به منظور احداث گاوداری واگذار نماید و شرکت آب منطقه ای نیز به منظور تامین آب مورد نیاز طرح ،اجازه حفر چاه را صادر نماید و در صورتی که متقاضی تصمیم بر کشت علوفه داشته باشد، در ابتدا باید تفاهم نامه ای مابین شرکت آب منطقه ای استان و متقاضی مبنی بر تامین آب طرح از طریق ایجاد آب بند در مسیر شیب آب های هدر رفت منطقه با هزینه مجری عقد گردد و در ادامه مجری طرح مطالعات مربوط را نیز در زمان مقرر ارائه نماید و پس از تایید ، شرکت آب منطقه ای به منظور تامین آب شرب مورد نیاز طرح اجازه حفر را صادر نماید .

بررسی مشکل متقاضی احداث سایت پرورش ماهیان گرم آبی در حاشیه رود ارس هم مطرح شد و به دستور مقام عالی استان تصمیم بر این شد که مشکل در کمیته ماده 8 ضوابط استقرار صنایع استان طرح شود تا مجوزهای لازم صادر گردد. در مورد احداث پالایشگاه پتروشیمی در اردبیل هم مقرر شد تا متقاضی نسبت به ارائه مستندات در خصوص دیاگرام خط تولید مبنی بر فن آوری جدید با رویکرد کاهش آلودگی با تایید سازمان صنعت ،معدن و تجارت جهت کاهش رده از 7 به 6 به اداره کل حاظت محیط زیست استان اقدام نماید و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان را از اقدامات انجام گرفته در این خصوص مطلع سازد . بررسی مشکل طرح گردشگری پروژه زیپ لاین مشکین شهرنیز آخرین موضوعی بود که مطرح شد و مقرر گردید تا بررسی های لازم به منظور رفع مشکل ایمنی رمپ های ورودی و خروجی طرح مذکور توسط ادارات کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وراهداری و حمل و نقل جاده ای استان در اسرع وقت انجام پذیرد و نتیجه به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گزارش گردد.

تاریخ: 
1396/01/24
تصویر: