مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت : آشنا کردن سرمایه گذاران با روش های نوین تامین مالی خارجی غیر از منابع بانکی، از اولویت های اصلی این اداره کل می باشد .

دوره آموزش آشنایی با روش های نوین تامین مالی خارجی برای سرمایه گذاری با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی ، استاندار و جمعی از مدیران کل و اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ،دکتر مظفری هدف از برگزاری این دوره تخصصی را آشنا کردن هر چه بیشتر مدیران و سرمایه گذاران با روشهای به روز تامین مالی خارجی غیر از منابع بانکی، در شرایط محدودیت مالی دولت عنوان کرد و گفت : با برگزاری چنین کارگاههایی می شود بسیاری از مشکلات پیش و روی سرمایه گذاران را در حوزه تامین مالی حل و موجبات تسهیل فرآیند سرمایه گذاری را فراهم کرد .

معاون وزیر راه و شهر سازی نیز از تشکیل صندوق توسعه حمل و نقل باسرمایه اولیه 19 هزار میلیارد تومان از محل منابع در اختیار وزارت راه و شهر سازی در سال جاری خبر داد و گفت :این منابع به طور مستمر و در طول زمان فزاینده خواهد بود ، بطوریکه با توجه به منابع در اختیار خود در بانک ها سپرده گذاری و بانک ها نیز از این محل تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد داد.

مهندس امینی، ارائه تضمین و بیمه به سرمایه گذار را از ویژگی های مهم این صندوق اشاره و در ادامه به تشریح مدل های مختلف و نوین تامین مالی خارجی مرسوم در دنیا پرداخت . وی گفت :اجرای راه آهن اردبیل به میانه از طریق فاینانس خارجی مقدور می باشد که در این ارتباط به دنبال یک فاینانسر مناسب هستیم .

استاندار اردبیل هم در جمع بندی مطالب ارائه شده ، تکمیل بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد ،مطالعه و اجرای راه آهن اردبیل به پارس آباد و اردبیل به میانه و همچنین توسعه راههای اصلی استان را از جمله مطالبات اهالی استان اردبیل عنوان و مطالبی در ارتباط با اقدامات انجام گرفته جهت اتصال شمال استان به خط ریلی جمهوری آذربایجان و ایجاد بندر خشک در این منطقه ارائه نمود .

تاریخ: 
1396/02/02
تصویر: