مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت : ایجاد تالار معاملات کارگزاری های فعال در بورس کالا، می تواند کمک شایانی به روند پیشرفت بازارهای مالی و توسعه اقتصادی استان داشته باشد.

دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم اولیه بورس کالا با حضور مدیران بورس کالای ایران و کارشناسان دستگاههای اجرایی در محل مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، دکتر مظفری گفت : این دوره با تاکید مقام عالی استان و با هدف آشنا نمودن کارشناسان دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی با نحوه عرضه محصولات مختلف ، از جمله محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران و استفاده از ظرفیت های آن جهت صادرات محصولات استانی به کشورهای همجوار برگزار گردید .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل افزود : بورس کالا بعنوان یکی از بخش های مهم بازار سرمایه مطرح بوده و به دلیل ظرفیت های ممتاز کشاورزی استان ، توسعه بورس کالا در اردبیل از طریق ایجاد تالار معاملات کارگزاری های فعال در بورس کالا و همچنین استقلال بورس منطقه ای می تواند کمک شایانی به روند پیشرفت بازارهای مالی و توسعه اقتصادی استان داشته باشد .

دکتر فلاح ، مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران نیز نحوه عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا را بصورت عملیاتی تشریح نموده و به مزایای طرح قیمت تضمینی نسبت به خرید تضمینی برای محصولات کشاورزی از جمله کاستن بار مالی دولت، تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان و همچنین کاهش هزینه های نگهداری و انبار داری اشاره نمود. در پایان این دوره مدرسان به سوالات مطروحه از طرف حضار پاسخ دادند.

تاریخ: 
1396/4/24
تصویر: