استاندار اردبیل در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی گفت : اهتمام ویژه مدیران دستگاههای اجرایی استان با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی منتج به توسعه اقتصادی استان خواهد شد .

جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی از اولویت های کاری ما می باشد ، بر اهتمام جدی ادارات برای بهبود فضای کسب و کار و لزوم کاهش زمان فرآیند استعلامات طرح های سرمایه گذاری تاکید نمود .

استاندار اردبیل افزود : مهمترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی ارج نهادن به ظرفیت های داخلی و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاری خارجی نیز در نهایت به توسعه استان منتج خواهد شد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل نیز به تشکیل 90 جلسه ( دوبار در هفته ) در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به منظور رسیدگی به در خواست ها و مشکلات متقاضیان سرمایه گذاری در استان از ابتدای سال 1396 خبر داد و افزود : 11 مورد از تعداد مذکور مربوط به پذیرش هیات سرمایه گذاری خارجی می باشد که 2 مورد آن موفق به اخذ مجوز خارجی شده و 2 مورد نیز در مرحله صدور مجوز می باشد که به احتمال زیاد تا پایان سال جاری این رقم به چهار مورد افزایش می یابد .

دکتر مظفری افزود : 79 طرح سرمایه گذاری داخلی نیز در طول این مدت مورد بررسی قرار گرفته است که 39 مورد از مشکلات این طرح ها مرتفع گردیده است .

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همچنین بر ضرورت حضور نمایندگان ثابت و تام الاختیار دستگاههای اجرایی که مسلط به قوانین و مقررات و تسهیل کننده امورات بیشتر باشند تاکید و خواستار توجه مدیران عضو مرکز به مصوبات و پیگیری امورات شد .

وی در ادامه به برش استانی پروژه های اقتصاد مقاومتی این اداره کل در سال جاری از جمله مولد سازی و مدیریت دارایی ها ی دولت ، توسعه و استقرار نظام جامع مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت ، عملیاتی کردن مقررات و بهبود 10 پله ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار ، طراحی ساز و کارهای بهبود شاخص های رقابت پذیری اقتصاد ایران و همچنین طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک اشاره کرد و گفت : امتیاز پیش بینی شده سال جاری استان برای بهبود فضای کسب و کار 5.20 بوده که بنابر گزارش اتاق بازرگانی ، صنایع معادن و کشاورزی ایران امتیاز استان در تابستان 1396 برابر 6.16 می باشد .

دکتر مظفری در ادامه به ابلاغ 80 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در سال جاری اشاره کرد و گفت : 20 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات 3 درصد نفت با سررسید 96/09/28 و 60 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات استانی با سررسید 97/05/08 می باشد .

تاریخ: 
1396/10/21
تصویر: