ﺳﻪشنبه, 04 آبان,1400
Menu

آرشیو اخبار

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل:

۲۰۰۰نفر تا پایان سال در کارخانه داروسازی اردبیل جذب می شوند

نویسنده: SuperUser Account/یکشنبه, 30 خرداد,1400/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اردبیل استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از کارخانه داروسازی و تولید ظروف دارویی در شهرک صنعتی اظهار کرد: این واحد بعد از ۲ سال تلاش سرمایه گذار به مرحله بهره برداری نزدیک شده و نصب و مونتاز خط تولید در فاز اول آغاز شده است و مرحله به مرحله جذب نیرو و عملیات تولید تداوم می یابد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار این پروژه عظیم با احساس امنیت بیشتر  کار بسیار منحصر بفردی در استان انجام می دهد، گفت: زیر ساخت های لازم از قبیل تامین آب، گاز، برق، محوطه سازی، واگذاری اراضی و آسفالت معابر و محوطه توسط دولت انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است.

استاندار اردبیل ادامه داد: تا ۸ سال پیش ظرفیت صنایع تبدیلی در استان اردبیل ۵۸۰هزار تن بوده که در حال حاضر به ۲ میلیون تن رسیده است و نزدیک چهار برابر جهش یافته است که نقطه امیدی برای جوانان و مردم فهیم استان است.

وی با بیان اینکه تا ۸ سال پیش هیچ گونه واحد صنایع تبدیلی در بحث گیاهان دارویی در استان وجود نداشت گفت: خوشبختانه در حال حاضر ظرفیت واحدهای کوچک و بزرگ صنایع تبدیلی گیاهان دارویی بیش از ۲۰ هزار تن در سال است که با راه اندازی واحدهای در حال احداث در آینده این میزان بصورت قابل توجه افزایش می یابد.

به گفته بهنام جو محصولات این واحد عظیم علاوه بر تامین نیازهای داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر خواهد شد و ارز آوری خوبی برای استان و کشور دارد.

او افزود: با نصب خط تولید و دستگاه های مدرن تولید ظروف دارویی در سوله شماره یک به زودی آغاز می شود حتی تولید لیبل ظروف در همین مجموعه اتفاق می افتد که مواد اولیه را در قسمت انبار واحد دپو کرده اند و سوله های دیگر به منظور تولید مایعات و پایش داروهای گیاهی و شیمایی در نظر گرفته شده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه کارخانه امید فارمد پارسیان برای اشتغال جوانان و امید به آینده آنها جایگاه بسیارخوبی در استان خواهد داشت، افزود: از فارغ التحصیلان رشته های مختلف شیمی ، فیزیک، الکترونیک و کامپیوتر گرفته تا رشته های تجربی و فنی در این مجموعه جذب می شوند که هم برای جوانان استان و هم برای مردم مایه ی برکت است و من از سرمایه گذار عزیز پروژه سپاسگزاری میکنم که چنین سرمایه گذاری بسیارعظیمی را در استان اردبیل انجام داده و درحال توسعه است.

او ادامه داد: این اقدامات برای مردم امید آفرین است که بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی روز به روز به سمت بالندگی و توسعه جهش دارد و در شرایط سخت اقتصادی لز هیچ گونه تلاش برای توسعه و آبادانی فروگذار نبوده است. 

بهنام جو در پایان از مردم استان خواست به تبلیغات سو دشمنا توجه نکنند و با امید به آینده روشن در ۲۸ خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی پای صندوق های رای حضور جدی و مشارکت حداکثری داشته باشند.

 

Print

تعداد نمایش ها (559)/نظرات (0)

x
دی ان ان