ﺳﻪشنبه, 04 آبان,1400
Menu

آرشیو اخبار

طی مراسمی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل  :

طی مراسمی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل :

سامانه اطلس سرمایه گذاری به بهره برداری رسید

نویسنده: SuperUser Account/دوشنبه, 15 شهریور,1400/دسته ها: خبر, اخبار برگزیده

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی، اطلس سرمایه گذاری استان اردبیل به بهره برداری رسید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی ودارایی استان اردبیل ، در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه قابلیت های این سامانه به لحاظ نمایش موقعیت های مکانی و پراکندگی فرصت های سرمایه گذاری، پراکندگی زیرساخت های موجود ، نقشه هوشمند بررسی حریم ها ، امکان بارگذاری لکه های دارای پتانسیل یا دارای ممنوعیت ، به منظور کمک به مکان یابی اجرای طرح ها و تسهیل در امر سرمایه گذاری بسیار قابل توجه و مطلوب است گفت:  همه دستگاها باید با احساس مسئولیت ، اطلاعات مورد نیاز و بروز را وارد این سامانه کنند ، تا امکان استفاده از مزیت های برای سرمایه گذاران فراهم شود .

عزیزی افزود : چنانچه دستگاههایی مانند منابع طبیعی بتواند اطلاعات اراضی ملی ، شرکت های آب منطقه ای ، برق و گاز منابع مربوطه و ادارات کل محیط زیست ، راهداری ، بنیاد مسکن و گردشکری حرائم قانونی خود را در این سامانه بارگذاری کنند ، کمک شایانی در راستای راهنمایی دقیق سرمایه گذار و حذف بوروکراسی های زائد خواهد کرد .

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل نیز گفت : محاسبه نزدیکترین عارضه ،تفکیک فرصت های سرمایه گذاری بر اساس دستگاههای مختلف روی نقشه، امکان مشاهده جزئیات کامل طرح ها و مقایسه با زیرساخت ها و امکان بارگذاری لکه های دارای پتانسیل و بررسی گزینه های سرمایه گذاری نسبت به آنها از قابلیت های سامانه اطلس سرمایه گذاری است.

طاهر پورعلی افزود : حذف حداکثری استعلامات و مجوزهای سرمایه گذاری ، امکان تصمیم گیری در ایجاد و توسعه زیرساخت های متناسب با ظرفیت های منطقه و نیز شناسایی مناسب ترین محل برای استقرار طرح ها از  اهداف این سامانه است .

خاطر نشان می شود ، در حاشیه این مراسم برخی از  مدیران دستگاههای اجرایی استان پیشنهادات خود را برای ارتقای سطح کیفی سامانه ارائه و در ادامه سامانه اطلس سرمایه گذاری استان اردبیل  به بهره برداری رسید .

Print

تعداد نمایش ها (145)/نظرات (0)

x
دی ان ان