ﺳﻪشنبه, 09 آذر,1400
Menu

آرشیو اخبار

رئیس دفتر رئیس جمهوردر جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان: همه دستگاهها و بانک های مطرح کشور باید برای فعال کردن ظرفیت های استان اردبیل تلاش کنند

رئیس دفتر رئیس جمهوردر جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان: همه دستگاهها و بانک های مطرح کشور باید برای فعال کردن ظرفیت های استان اردبیل تلاش کنند

نویسنده: SuperUser Account/شنبه, 07 دی,1398/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان اردبیل به ریاست دکتر واعظی ، رئیس دفتر رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، در این جلسه رئیس دفتر رئیس جمهور ، ضرورت هماهنگی و همکاری بیش از پیش همه دستگاه‌ها به منظور فعال کردن تمام ظرفیت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان اردبیل را مورد تأکید قرار داد.

دکتر واعظی با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه کشاورزی، گردشگری و معدن، اظهار داشت: مصمم هستیم با همکاری و هماهنگی خوبی که بانک‌های کشور با یکدیگر دارند، همه ظرفیت‌ها را در راستای رفاه بیشتر مردم   استان فعال کنیم.

 وی اضافه کرد: استان اردبیل با توجه به برخورداری از مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان می‌تواند به مرکزی برای صادرات کالاهای مختلف به قفقاز و روسیه باشد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری  با بیان اینکه اشتغال جزو اولویت‌های اصلی دولت است، گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار بایستی بنگاه‌های کوچک و متوسط را هر چه بیشتر مورد حمایت قرار دهیم و در این راستا اقدامات زیادی انجام شده و مصمم هستیم اینگونه اقدامات را با قوت ادامه دهیم.

در ادامه استاندار اردبیل نیز گفت : با توجه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان ، گزارشی از پتانسیل های سرمایه گذاری استان برای جذب اعتبارات سفر رئیس جمهور ارائه شد.

مهندس بهنام جو عنوان کرد: در این جلسه شرکت های سرمایه گذاری و بانک سرمایه گذاری و اختصاص تسهیلات هشت هزار میلیارد تومانی را تعهد کردند و  پیش بینی می شود این میزان به ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برسد

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اظهار کرد : این  تفاهم نامه ها بین گروههای سرمایه گذاری در کشور در حوزه گردشگری، صنعت ، کشاورزی و بهسازی روستایی منعقد شده است.

وی ادامه داد: تلاش می شود جذب اعتبار برای راه آهن ، راههای مواصلاتی و چهارخطه کردن جاده ها ، بهداشت ودرمان،  ساخت بیمارستان ها، پارک بانوان ، عمران شهری ، دانشگاهها و حوزه فرهنگ و هنر را در بودجه های سفر بگنجانیم

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل نیز گفت: در این جلسه که بیش 70 نفر از مدیران عامل بانک های کشور و سرمایه گذاران وفعالین اقتصادی حضور داشتند، در قالب کلیپی اولویت ها وظرفیت های سرمایه گذاری استان تشریح شد.

دکتر مظفری افزود: بر اساس اولویت ها 60 طرح مکان یابی شده ارائه و اعلام شد که سرمایه گذاران در صورت علاقمندی می توانند از این اولویت ها برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد مدیران عامل بانک ها که  در جلسه ی شورای هماهنگی بانک های کشور در تابستان امسال در اردبیل برگزار شده حضور داشتند، ضمن اینکه نسبت به تخصیص اعتبارات مقرر مصوب اقدام کنند خط ویژه اعتباری را برای سفر آتی و نزدیک مقام ریاست جمهوری اختصاص دهند.

 

خاطر نشان می شود ، در این جلسه مدیران عامل بانک‌ها و فعالان اقتصادی نیز مهمترین ظرفیت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری را برای توسعه و پیشرفت روزافزون استان اردبیل مطرح کردند و ۱۲ تفاهم نامه همکاری برای سرمایه گذاری بین استان و شرکت های سرمایه گذاری مورد تایید ریاست جمهوری امضا شد.

Print

تعداد نمایش ها (3358)/نظرات (0)

x
دی ان ان