ﺳﻪشنبه, 09 آذر,1400
Menu

آرشیو اخبار

مشکلات دو طرح گردشگری و صنعتی در هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری بررسی شد

توسط : SuperUser Account|دوشنبه, 16 دی,1398

مشکلات دو طرح گردشگری و صنعتی در هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری بررسی شد

  هفتاد و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در سال 1398، با حضور نمایندگان تام الاختیار و ثابت دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز، با دستور بررسی و رسیدگی به درخواست ها و مشکلات متقاضیان سرمایه‌گذاران، در محل مرکز واقع در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

بررسی و رسیدگی به درخواست متقاضی طرح محوطه گردشگری(رستوران بین راهی) واقع در اراضی روستای نوجه ده  شهرستان نمین اولین موضوعی بود که بررسی شد که  بنا به اظهار متقاضی، وی در نظر دارد طرح مذکور را در زمینی به متراژ 3000 متر مربع خارج از طرح هادی روستای نوجه ده اجرا نماید لذا نیاز به مشاوره دارد. نماینده آب منطقه ای، بشرط رعایت حریم و بستر رودخانه موافق اجرای طرح می باشد. بنظر نماینده راهداری، برای ایجاد رستوران بین راهی باید حریم 138متری راه رعایت گردد که در اینصورت فضای لازم برای اجرا وجود نخواهد داشت. همچنین زمین لازم برای مجتمع خدماتی رفاهی حداقل 4000 متر مربع می باشد که با عنایت متراژ پیشنهادی امکان اجرای آن وجود ندارد. مضاعف بر اینکه محل مذکور در حریم پل و پاسگاه پلیس راه قرار گرفته است لذا امکان اجرای طرحهای رستوران بین راهی و مجتمع خدماتی رفاهی مقدور نخواهد بود.

بررسی و رسیدگی به درخواست متقاضی  تولید انواع آب معدنی واقع در شهرک تخصصی آب نیرمطرح گردید که بنا به اظهار متقاضی، زمینی به متراژ 7/4 هکتار از شهرک تخصصی آب نیر برای اجرای طرح مذکور اختصاص داه شده است که بنظر وی، با عنایت به سطح اشغال 35 درصدی، فضایی به متراژ 500/16 مترمربع جهت اجرای طرح مذکور لازم هست که بیشتر از این مقدار ، هزینه زیادی برای شرکت تحمیل می نماید. بنا به اظهار نماینده شهرکهای صنعتی، متراژ اختصاص داده شده به طرحها در شهرک مذکور بر اساس میزان آب مورد نیاز و درخواستی محاسبه گردیده و حداقل سطح اشغال 35 الی 40 در صد می باشد لذا متراژ اختصاصی قابل تجدید نظر می باشد. با عنایت به اینکه نامبرده از سال1393 زمین دریافت نموده ولی تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده است لذا پرونده وی به محاکم قضایی ارجاع داده شده است . بنظر معاون اقتصادی این اداره کل، قبل از درخواست تجدید نظر در متراژ اختصاصی به طرح مذکور بهتر است نامبرده مشکل واگذاری زمین را با شهرکهای صنعتی حل نماید.

کلمات کلیدی:
دی ان ان