ﺳﻪشنبه, 04 آبان,1400
Menu

آرشیو اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل:  شهرک صنعتی غیر دولتی سامیان ایجاد می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل: شهرک صنعتی غیر دولتی سامیان ایجاد می شود

نویسنده: SuperUser Account/یکشنبه, 02 شهریور,1399/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: رایزنی با سازمان امور اراضی کشور مشکل واگذاری زمین برای ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی آرتاویل گوهر ایرانیان در سامیان حل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل، ارژنگ عزیزی در سومین جلسه مدیریتی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان  اظهار کرد: خوشبختانه شرایط واگذاری زمین ۴۵ هکتاری در شهرک آرتاویل گوهر ایرانیان مهیا شده و در اینده نزدیک تکلیف این شهرک مشخص می شود.

وی تاکید بر اینکه قوانین و آیین نامه های بازدارنده در حوزه تولید و اشتغال باید احصا شود گفت :مدیران دستگاه های اجرایی باید بر قوانین و آیین نامه های حوزه خود تسلط کافی داشته باشند و آیین نامه های بازدارنده در صورت نیاز در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شود.

عزیزی با اشاره به اینکه این قوانین به عنوان مصوبه ملی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور منعکس شوند تاکید کرد : مشکلات طرح ها و واحدهای اقتصادی که در کمیته حمایت قضایی مطرح شده و مصوبه ای دارند نباید مجددا در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و یا مرکز خدمات سرمایه گذاری مطرح شوند.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: مشکل حریم قنات شهرک صنعتی نئوپان خلخال نیز پیگیری و با نظر مثبت دستگاه های متبوعه مقدمات کار برای صدور مجوز شهرک صنعتی غیر دولتی نئوپان خلخال نیز فراهم شده است.

وی  ادامه داد :همه کارگروه ها و کمیته ها در راستای تسهیل امور سرمایه گذاری و کاهش روند بروکراسی اداری جلسات خود را برگزار می کنند و مشکلات سرمایه گذارانی که مصوبه ای از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یا مرکز خدمات سرمایه گذاری دارند در کمیته حمایت قضایی مطرح خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل ضمن تاکید بر ضرورت کار کارشناسی قبل از جلسات مدیریتی گفت : نتیجه جلسات کارشناسی بایستی با پیشنهادات مشخص در جلسات مدیریتی مرکز خدمات سرمایه گذاری مطرح شده و تصمیم گیری شود.

عزیزی افزود: چنانچه در روستاها زمین متعلق به خودسرمایه گذار باشد در صورتی که در تغییر کاربری مشکلی وجود نداشته باشد از این پس نیاز به استعلام از شرکت شهرک های صنعتی نخواهد شد.

گفتنی است این جلسه با دستور کار ۵ طرح اقتصادی و با حضور مدیران کل و نمایندگان تام الاختیار دستگاه های اجرایی برگزار شد و در رابطه با صنایع تبدیلی کشاورزی که متقاضیان در روستاها و یا مجاورت باغات و کسب و کارهای خود تقاضای سرمایه گذاری دارند  بحث و بررسی شد

Print

تعداد نمایش ها (2526)/نظرات (0)

x
دی ان ان